Seks jest niezwykle istotnym elementem w życiu każdego człowieka. Okazuje się, że nasze potrzeby seksualne są niezwykle wysokie, a wiąże się to z tym, że każdy z nas poszukuje podświadomie poczucia bliskości i akceptacji ze strony partnera, które może zostać odnalezione właśnie podczas stosunku seksualnego. Największa ekscytacja i pożądanie, występuje zwykle na początku związku, kiedy partnerzy dopiero co się poznali i są sobą zafascynowani. Często na późniejszych etapach, zdarza się, że pary skarżą się na to, że współżycie nie przynosi im już tak dużej satysfakcji. Poznajmy więc kilka sposobów, które sprawią, że seks będzie jeszcze lepszy.

Skupcie się… na sobie samym

Wiele teorii mówi o tym, że wszystko co dobre, zaczyna się właśnie w głowie. To samo można powiedzieć właśnie o seksie. Okazuje się, że równowaga chemiczna mózgu, ma ogromne znaczenie w przypadku współżycia seksualnego. Pomocna może więc okazać się dla partnerów medytacja. Skupienie się na sobie, a także uspokojenie swoich myśli, znacznie może zwiększyć popęd seksualny zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Wiąże się to z tym, że podczas “skupienia się na sobie”, w mózgu następuje redukcja hormonów stresu, które mogą skutecznie obniżyć libido partnerów. Pary powinny więc poświęcić około piętnaście minut dziennie na medytację. Dodatkowo zaleca się, by podczas seksu, partnerzy spróbowali się maksymalnie zsynchronizować. Mogą się oni także skupić na swoim zapachu, albo oddechu. Pomoże to czerpać o wiele więcej przyjemności ze zbliżenia, a także spotęguje doznania partnerów.

Tylko i wyłącznie pieszczoty

Okazuje się, że spora liczba par, nie jest wstanie poradzić sobie z problemami, których doświadczają tuż za drzwiami sypialni. Wówczas psychologowie i inni terapeuci, zalecają niezwykle ciekawe rozwiązanie. Mianowicie chodzi o to, by całe dwa tygodnie, poświęcić tylko i wyłącznie na pieszczoty, bez właściwego stosunku. Wówczas partnerzy mogą na nowo odkryć swoje stresy erogenne i czułe punkty, mogą także na nowo skupić się na reakcjach partnera na dany bodziec. Dodatkowo, wzajemne dotykanie się i pieszczenie spotęguje ochotę na seks, a wstrzemięźliwość, należy zachować przez około dwa tygodnie. Ćwiczenia te, przywrócą w związku fizyczną intymność, a także wyeliminują poczucie presji. Partnerzy powinni pamiętać, by dotykać swoją drugą połówkę w taki sam sposób, w jaki sami chcieliby być dotykani. Oznacza to odpowiednie tempo, nacisk, intensywność czy nawet kierunek ruchów.

Postawcie na szczerą rozmowę

Zastanawiacie się pewnie, czy rozmowy o seksie są w ogóle odpowiednie? Okazuje się, że pomiędzy kochającymi się partnerami, powinny być one całkowicie naturalne. Brak komunikacji i jasnego sygnalizowania swoich potrzeb potrafi zabić nawet najsilniejszą relację. Co dopiero mówić, jeśli w grę wchodzi coś tak ważnego jak seks. Nie mniej jednak, rozumiemy, że często sama komunikacja w związku bywa trudna, a jeśli do gry wchodzą delikatne i intymne tematy, takie jak seks, staje się to jeszcze trudniejsze. Jednak powinniśmy wyzbyć się wstydu i szczerze porozmawiać ze swoim partnerem lub partnerką odnośnie tego, co tak naprawdę sprawia nam przyjemność, a czego wolelibyśmy jednak uniknąć. Tego typu rozmowa, może od nowa przywrócić wam satysfakcję z każdego zbliżenia. Dzięki temu, partnerzy dowiedzą się, jakie są ich oczekiwania w sypialni. Warto się nawzajem przepytać, a także poznać swoje fantazje i potrzeby. Jeśli więc chcesz, żeby partner zmienił rytm pieszczot, następnym razem mu o tym powiedz.