Firmy tytoniowe od lat promują swoje produkty w taki sposób, aby ich palenie wydawało się seksowne i męskie. W reklamach bardzo często wykorzystywane są motywy seksualne, jako strategie zwiększania ogólnej atrakcyjności swoich produktów. Niestety rzeczywistość nie pokrywa się z reklamami koncernów tytoniowych. W realnym życiu palenie nie powinno stanowić synonimu seksapilu i pożądania. Dowiedz się, w jaki sposób papierosy mogą negatywnie wpłynąć na twoje życie seksualne, a nawet doprowadzić do impotencji.

Zaburzenia erekcji

Palenie zaburza krążenie krwi i prowadzi do wyniszczenia komórek w organizmie na wiele różnorodnych sposobów. Doprowadza w ten sposób do wielu problemów zdrowotnych, które mogą sprowadzić nasze życie seksualne o kilka poziomów niżej. Niemal każdy z nas wie o tym, jak bardzo niebezpieczne są związki zawarte w papierosach. Czy jednak mamy świadomość, dzięki której zobrazujemy sobie do jak bardzo poważnych chorób, mogą one doprowadzić? Palenie może zaprowadzić zdrowy organizm do kłopotów z krążeniem, udaru mózgu, chorób serca, a nawet zawału. Lista dysfunkcji, do których doprowadza palenie, jest niezwykle długa.

Powinniśmy jednak dołączyć do niej kłopoty z erekcją. Zdrowa i trwała erekcja jest możliwa tylko wtedy, gdy naczynia krwionośne w penisie mogą swobodnie wypełnić się krwią. Palenie może bardzo szybko doprowadzić do zaburzeń przepływu krwi. Nie oznacza to, że każdy mężczyzna, który pali jest skazany na ten efekt. Warto mieć jednak na uwadze, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo nabawienia się zaburzeń erekcji, gdy regularnie palimy papierosy. Warto też dodać, że w rzeczywistości zaburzenia erekcji spowodowane paleniem mogą dotknąć nawet zdrowych, dwudziestoletnich mężczyzn. Jeżeli jesteś osobą, która zmaga się z nałogiem lub planuje rozpoczęcie swojej przygody z paleniem, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ten fakt.

Zmniejszony poziom libido bez względu na wiek

Pomimo tego, że potrzebne są dalsze badania, które wskażą więcej powiązań między paleniem a zaburzeniami w organizmie, kilka z nich sugeruje, że przyjmowana regularnie nikotyna skutecznie doprowadza do obniżenia popędu seksualnego.

Bezpłodność

Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Rozrodczej ostrzega palaczy przed tym, że tytoń negatywnie wpływa na płodność zarówno w organizmach mężczyzn, jak i kobiet. Według zgromadzonych statystyk osoby, które regularnie palą papierosy, są dwukrotnie częściej dotknięci kłopotami z płodnością. Wszyscy powinniśmy mieć na uwadze to, że spalany tytoń niszczy DNA zawarte w jajnikach i nasieniu. Dzieje się tak z powodu chemikaliów zawartych w wyrobach tytoniowych. Substancje, których powinniśmy się szczególnie wystrzegać to nikotyna i tlenek węgla. Palący mężczyźni są narażeni na impotencję, nawet w młodym wieku. Z kolei kobiety, które palą papierosy przez dłuższy czas, doświadczają menopauzy o wiele wcześniej od kobiet, które nigdy nie miały styczności z wyrobami tytoniowymi. Niestety może to prowadzić do kłopotów zarówno z seksem, jak i poczęciem.