Kobieta jest w stanie osiągnąć aż 3 rodzaje orgazmów. Najpopularniejszy jest oczywiście orgazm łechtaczkowy i pochwowy, jednak istnieje również pojęcie orgazmu sutkowego. Subtelna stymulacja kobiecych piersi oraz sutków może wywołać u kobiety orgazm sutkowy. Pomimo tego, iż jest on rzadko spotykany, to może jednak zapewnić intensywne doznania. Jednak w niektórych przypadkach taki orgazm nie jest możliwy, przykładem mogą być przeprowadzone operacje na piersiach, wskutek których sutki znajdują się w nowej lokalizacji. Prawdopodobieństwo przejścia tego rodzaju orgazmu wzrasta wraz z wiekiem. Zazwyczaj występuje on u pań, które urodziły dziecko, gdyż duża ilość szlaków nerwowych pomagających w osiągnięciu orgazmu sutkowego, pojawia się właśnie w okresie karmienia piersią.

Czym jest orgazm sutkowy?

Orgazm sutkowy jest to po prostu kulminacyjna faza podniecenia seksualnego. Podczas niej dochodzi w organizmie do wielu różnych reakcji, a wśród nich można wymienić: zmianę rytmu oddechu, szybsze bicie serca czy podwyższone ciśnienie. Na intensywność odczuwania orgazmu sutkowego wpływa wiele czynników, między innymi jest to atmosfera, seksualne dopasowanie czy dzień cyklu. Najłatwiejszy do osiągnięcia jest orgazm łechtaczkowy, jest on najczęściej przeżywany przez panie. Orgazm pochwowy jest o wiele trudniejszy do uzyskania i przeżywa go jedynie ok. 20-30 procent pań. Badania dowiodły, że nie ma żadnych widocznych różnic, jeśli chodzi o długość oraz intensywność przeżywania poszczególnych rodzajów orgazmów. W badaniach przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wzięło udział kilkuset młodych kobiet. Połowa z nich doznała orgazm wielokrotnego, ponadto wykazano, że kobieta może mieć różne rodzaje orgazmów wielokrotnych. Niekiedy u pań występuje orgazm wydłużony, a więc cała seria orgazmów, które pojawiają się bezpośrednio po sobie, bez widocznej różnicy czasu.

Jak doprowadzić partnerkę do orgazmu sutkowego?

Aby doprowadzić kobietę do orgazmu, mężczyzna powinien masować jej piersi kolistymi ruchami. Dobrym rozwiązaniem jest również subtelne muskanie oraz całowanie. Podczas takiego masażu poleca się korzystać ze specjalnych olejków do masażu, żeli intymnych czy oliwek zapachowych. Gwarantują one kolejne doznania, ponadto zapewniają jeszcze przyjemny bodziec zapachowy. Mężczyzna powinien cały czas zwracać uwagę na reakcję swojej partnerki, co jej się najbardziej podoba, a co nie przypadło jej do gustu. Ważne jest również stopniowanie pieszczot. Partner powinien dużo uwagi poświęcić stymulacji samych sutków, do tego przydadzą się pewne akcesoria, jak na przykład piórka czy kostki lodu.

Niektóre panie uwielbiają delikatny masaż piersi, które je podnieca, w niektórych przypadkach masaż może wywołać irytację czy rozdrażnienie. Każda kobieta lubi co innego, więc na samym początku warto się upewnić, czy pieszczenie piersi sprawia partnerce przyjemność, czy wręcz przeciwnie. Co ważne, orgazm sutkowy może być osiągnięty na krótki czas przed miesiączką, gdyż właśnie w tym okresie sutki, a także nawet całe piersi są niezwykle wrażliwe i czuje na dotyk. Według lekarzy na intensywność odczuwanych doznań wpływa w znacznym stopniu dzień cyklu. W trakcie jajeczkowania orgazm staje się intensywniejszy. Ważna jest również sama atmosfera, w jakiej przebiega zbliżenie partnerów. Część seksuologów twierdzi również, iż na jakość seksu wpływa dieta. Jadłospis przed odbyciem zbliżenia powinien być lekkostrawny, najlepiej, żeby uwzględniał warzywa, owoce i chude mięso. Ciężkie posiłki niestety zmniejszają ochotę na seks.