Pozycja od tyłu to jedna z najpopularniejszych pozycji do uprawiania seksu. Można ją wykonywać na szereg różnych sposobów – na leżąco, siedząco, stojąco lub na boku. Jej zwolennicy podkreślają, że pozwala ona na bardzo głęboką penetrację pochwy kobiety, co zapewnia jej niezapomniane doznania. 

Pozycja od tyłu w seksie – najważniejsze informacje

Pozycja od tyłu, czyli pozycja na pieska (doggy style – ang.) cieszy się niesłabnącą popularnością od lat wśród wszystkich par ceniących sobie miłosne igraszki, które zapewniają niezapomniane przeżycia. Jej atutem jest fakt, iż mężczyzna może bardzo głęboko penetrować pochwę oraz punkt G. Dodatkowo, stosowanie pozycji od tyłu zwiększa szansę na zajście w ciążę. Wiele kobiet uważa, że pozycja od tyłu jest jednoznaczna z męską dominacją, ponieważ ich rola polega na poruszaniu biodrami oraz utrzymywaniu równowagi. Podstawowa zasada pozycji na pieska jest następująca: mężczyzna znajduje się za leżącą, klęczącą lub stosującą kobietą, a następnie rozpoczyna penetrację pochwy od tyłu. Niektórzy uważają, że omawiana pozycja jest najbardziej prymitywna oraz zwierzęca spośród wszystkich znanych obecnie pozycji. Mimo tego, jej popularność wcale nie maleje.

Jakie są zalety i wady pozycji na pieska?

Każda z pozycji seksualnych ma zarówno swoje atuty jak i wady. Nie inaczej jest w przypadku pozycji na pieska. Podstawowy atut tej pozycji polega na tym, że znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Po wytrysku nasienie wpada w okolicę szyjki macicy, co sprzyja zapłodnieniu. Jednocześnie omawiana pozycja jest polecana wszystkim kobietom, które już spodziewają się dziecka. Dodatkowo jest to pozycja, która daje możliwość zapewnienia kobiecie największych doznań. Orgazm w pozycji na pieska jest u kobiet wręcz nieziemski. Bliski kontakt z pupą kobiety sprawia, że mężczyzna staje się jeszcze bardziej podniecony. Panowie w trakcie pozycji na pieska mogą jednocześnie pieścić piersi swoich partnerek.

O tempie stosunku w pozycji na pieska decyduje mężczyzna, co dla niektórych kobiet może być wadą. Możliwości wzajemnego pieszczenia swoich stref erogennych także są tutaj dość mocno ograniczone. Kolejna wada polega na tym, że partnerzy są dość blisko od siebie. Nie mogą na przykład na siebie swobodnie patrzeć. Niektórzy partnerzy wskazują, że pozycja na pieska nie zapewnia odpowiedniej bliskości. Omawiana pozycja nie jest zalecana tym parom, które cenią sobie czułość oraz romantyzm w trakcie miłosnych igraszek. Zdarza się, że w niektórych przypadkach kobieta odczuwa ból w trakcie stosunku w tej formie z powodu zbyt dużych rozmiarów członka.

Aby móc uprawiać seks w pozycji od tyłu, partnerzy muszą wyróżniać się sporą wytrzymałością fizyczną i siłą mięśni. Chodzi o to, że ta forma stosunku dość mocno obciąża kolana i ręce. Niektóre kobiety są dość mocno zaniepokojone tą formą uprawiania miłości, ponieważ nie wiedzą, jak prezentują się ich pośladki oraz plecy, co może wpływać na pogorszenie ich samooceny oraz zmniejszenie doznań. Zwiększenie niepokoju następuje także wtedy, gdy z pochwa zaczyna wydawać charakterystyczne dźwięki, przypominające oddawanie gazów. Dźwięki z pochwy są spowodowane wprowadzeniem wraz z członkiem do pochwy nadmiaru powietrza, który za pomocą tych efektów dźwiękowych próbuje wydostać się na zewnątrz. Decyzję o współżyciu w formie “od tyłu” należy podjąć wspólnie po dokładnym uwzględnieniu wszystkich za i przeciw. Jeżeli parze zależy na tym, by jak najszybciej doczekać się potomstwa, pozycja na pieska z pewnością będzie dobrym wyborem.