Prezerwatywy to produkty gwarantujące dosyć wysoki poziom ochrony przed wirusem HIV oraz nieplanowaną ciążą. Należy jedynie pamiętać o ich prawidłowym użytkowaniu i odpowiednim dobraniu. Jakie kondomy najlepiej wybrać, jakie są ich rodzaje i gdzie warto je zakupić?

Prezerwatywy- co wziąć pod uwagę w trakcie ich wyboru?

  • Producent

Na swoim bezpieczeństwie nie powinniśmy oszczędzać. Lepiej jest sięgnąć po produkty znanej i cenionej firmy, do której mamy pewne zaufanie. Tylko takie kondomy okażą się skuteczne w swoim działaniu. Nie należy wybierać środków antykoncepcyjnych z niewiadomego pochodzenia.

Pamiętajmy, że znani producenci przeprowadzają pewne istotne testy swoich produktów. A wszystko po to, aby wprowadzić na rynek jedynie niewadliwe i spełniające swoje funkcje prezerwatywy, które zadbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników.

  • Rozmiar

Ogólnodostępne są produkty w jednym rozmiarze, czyli prezerwatywy uniwersalne, w których średnica kondoma wynosi 53-56 mm. Jednakże w ofercie firm znajdują się również o wiele większe albo mniejsze prezerwatywy. To dobre rozwiązanie dla osoby z członkiem o średnicy przekraczającej poza normy. Aby, jak najlepiej móc dobrać odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć średnicę członka w trakcie wzwodu. Rozmiar jest niezwykle istotny. Należy mieć na uwadze, iż zbyt ciasna prezerwatywy wywoła dyskomfort w trakcie stosunku, a niekiedy może dojść nawet do jej pęknięcia. W przypadku zbyt luźnej, kondom może zsunąć się w trakcie współżycia, a więc co za tym idzie, nie zapewni wystarczającej ochrony. Różne rozmiary prezerwatyw dostaniemy między innymi w aptece.

  • Dodatkowe właściwości

Na rynku znaleźć można bogactwo różnego rodzaju kondomów. Wybór prezerwatywy zależy więc od naszych indywidualnych preferencji. Do wyboru mamy prezerwatywy smakowe, zapachowe, kolorowe, bardzo cienkie, z wypustkami lub bez. Zakupić można kondomy dedykowane alergikom, do zbliżeń analnych, oralnych czy waginalnych. Dla panów dostępne są również specjalne produkty na problem przedwczesnym wytryskiem. Wybór środków antykoncepcyjnych jest więc ogromny.

Rodzaje prezerwatyw

Do wyboru mamy różnego rodzaju kondomy, które sprostają wymaganiom każdej pary. Wśród nich wyróżniamy:

  • Prezerwatywy klasyczne– czyli takie ze zbiorniczkiem, ich forma jest prosta i gładka. Kondomy klasyczne dostępną są w uniwersalnym rozmiarze, czyli o średnicy 53-56 mm oraz długości 180 m. Wykorzystywane przede wszystkim do zbliżeń waginalnych.
  • Prezerwatywy prążkowane– prążki umiejscowione są w obszarze nasady członka, dzięki czemu mogą dodatkowo stymulować łechtaczkę.
  • Prezerwatywy z wypustkami– ich powierzchnia pokryta jest wypukłościami, dzięki czemu doskonale stymuluje ścianki pochwy, zapewniając doskonałe doznania.
  • Prezerwatywy smakowe– o różnych smakach, dodają nieco więcej pikanterii w łóżkowych igraszkach, oprócz tego pełnią funkcję ochronną przed chorobami,
  • Prezerwatywy plemnikobójcze– gwarantują dodatkową ochronę przed zajściem w nieplanowaną ciążą. Znajduje się w nich substancja, które niszczy plemniki.
  • Prezerwatywy bez lateksu– dla alergików, u których lateks wywołuje reakcję alergiczną. Do ich wykonania stosuje się tworzywa syntetyczne.
  • Cienkie prezerwatywy– dla zapewnienia jak najintensywniejszych doznań, bliskości i naturalności, a przy tym zapewniają równie wysokie bezpieczeństwo.

Gdzie najlepiej kupić prezerwatywy?

Prezerwatywy w różnych rozmiarach i postaciach zakupimy przede wszystkim w aptekach, sklepach internetowych oraz drogeriach. Wygodnym rozwiązaniem są zwłaszcza zakupy przez Internet, gdzie możemy znaleźć produkt, który spełni nasze wszystkie oczekiwania.