Seks, w obliczu tego co kreują media społecznościowe i różnorodne portale, zarezerwowany jest jedynie dla osób młodych, sprawnych, które cieszą się nienagannym wyglądem i sylwetką. Nie mniej jednak, jest to największy mit, który można upchnąć gdzieś, na dno starej szafy. Seks jest przede wszystkim przyjemnością, a ta nie jest zarezerwowana wyłącznie dla ludzi, którzy można powiedzieć, że są idealni. Przyjemności tej może doświadczyć każdy, bez względu na wiek czy na stan zdrowia. Jak zatem wygląda seks u osób niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne, mają utrudnione życie seksualne

Tak to prawda, że osoby niepełnosprawne fizycznie, nie mają łatwo jeśli chodzi o łóżkowe igraszki. Nie mniej jednak, nawet jeśli paraliż objął ciało od pasa w dół, nadal mają o zdolność do odczuwania rozkoszy i pieszczot. Pamiętajmy, większość osób na wózkach, zachowuje sprawność seksualną! Jeśli więc mamy do czynienia z niepełnosprawnym partnerem, konieczna jest przede wszystkim cierpliwość, a także wspólne zrozumienie i sprawna komunikacja. Łatwo wówczas można odczytać, które z pieszczot sprawiają przyjemność, a które już niekoniecznie. Osoby z partnerem niepełnosprawnym, muszą też zacząć planować pewne wydarzenia, a przede wszystkim zachowywać do siebie ogromny dystans. Nietrzymanie moczu czy niekontrolowane drżenia, to tylko niektóre problemy z którymi mogą się one borykać. Takie sytuacje nie powinny budzić krępacji pomiędzy partnerami, a dzięki temu będą oni oboje czerpali z seksu ogromną radość i satysfakcję. Jeśli więc postawicie na kreatywność, możecie odkryć nowe sposoby na rozpieszczanie siebie nawzajem. Może warto skorzystać z akcesoriów lub gadżetów?

Pozycje seksualne jeśli ona jest sparaliżowana

Jakie pozycje będą odpowiednie, kiedy to właśnie partnerka jest sparaliżowana? Oto krótka lista:

  • klasyczny jeździec- jest to pozycja odpowiednia, nawet dla pań z paraliżem kończyn dolnych. Warto jednak zapewnić partnerce stabilną podporę, a będzie mogła sprawniej pracować biodrami. Partner powinien ją podtrzymywać za biodra lub pośladki. Kluczowa jest także pomoc, w umieszczeniu partnerki na górze.
  • pozycja misjonarska- to pozycja w której kobieta jest bierna, więc nie będzie wymagała od niej wiele wysiłku. Dobrze gdy partnerka przyciągnie swoje nogi i umieści je za łokciami, co zwiększy głębokość penetracji. Można także wykorzystać rampę i klin. Wówczas partner przytrzymując klin, może bezpiecznie przyciągnąć partnerkę do siebie i unieść jej nogi.
  • pozycja na pieska- mimo że osoby niepełnosprawne, mogą mieć problem z jej utrzymaniem, mogą wspomagać się rampami i klinami. Wystarczy, że partnerka ułoży tułów na podporze.
  • pieszczoty oralne- pozycja 69, jest szczególnie efektywna, jeśli partnerka cierpi na porażenie dolnych kończyn, dodatkowo nie będzie ona zbyt męcząca.

 Pozycje seksualne, jeśli partner jest niepełnosprawny

Jeśli to partner zmaga się z paraliżem, wcale nie oznacza to, że stracił on swoją sprawność seksualną. Oto pozycje, które w takim wypadku sprawdzą się najlepiej:

  • jeździec z podporą- to odmieniona pozycja jeźdźca klasycznego. Warto więc zaopatrzyć się w specjalną podporę, która ułatwi mu obserwację swojej partnerki. Pomocna okaże się także rampa, która wesprze jego odcinek lędźwiowy i ułatwi partnerce dostęp do penisa.
  • warianty pozycji o tyłu- wcale nie są one niemożliwe! Do dyspozycji jest przecież wózek inwalidzki, który daje szerokie możliwości. Partner, może wysunąć się nie co do przodu, opierając się o krawędź siedziska. Partnerka zaś może przenieść ciężar ciała na swoje dłonie oparte na łóżku. Wówczas może bez problemów dosiąść swojego partnera.