Każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż są one niezdrowe. Niemniej jednak na ich odstawienie decydujemy się dopiero wówczas, kiedy odczuwamy negatywne rezultaty ich stosowania. To cukier i sól, będący prawdziwymi zabójcami erekcji męskiej. Warto sprawdzić, jakiego rodzaju zmiany w organizmie powodują, kiedy spożywamy je w nazbyt dużych ilościach. Kłopoty w zakresie prawidłowej erekcji przytrafiają się panom w różnym wieku. Prawdopodobieństwo pojawienia się zaburzeń wzwodu ulega zwiększeniu po 40 roku życia, z uwagi na spadek ilości testosteronu obecnego w organizmie. Jednakże każdego roku powiększa się ilość pacjentów będących w młodszym wieku, którzy zgłaszają lekarzom kłopoty z erekcją. 

Jakie mogą być przyczyny w zakresie zaburzeń erekcji?

Seksualna sprawność to niezwykle indywidualna kwestia. Wiek odgrywa tutaj znaczącą rolę, niemniej jednak stanowi wyłącznie jedną spośród wszystkich przyczyn pojawienia się kłopotów z potencją. Dzisiaj panowie muszą zmagać się z nimi bardzo często z uwagi na własny styl życia i niezbyt zdrową dietę. Cichymi zabójcami potencji męskiej, będą sól i cukier. Chociaż wiemy powszechnie, iż są one niezdrowe, nie zawsze zastanawiamy się, jaką ich ilość spożywamy codziennie w różnorodnych produktach.

Sól i cukier to wrogowie potencji

Żeby móc zrozumieć, jak bardzo negatywnie wpływa na potencję nadmiar cukru i soli, musimy trochę bliżej przyjrzeć się mechanizmom powstawania erekcji. To bardzo skomplikowany proces, który wymagać będzie sprawnego działania układu naczyniowo-sercowego. To właśnie dzięki niemu i układowi nerwowemu, możliwie jest napływanie krwi do jamistych ciał zlokalizowanych w penisie w czasie podniecenia seksualnego. Wszelkiego typu schorzenia w układzie krążenia, mają negatywny wpływ na zdolności mężczyzn do osiągania pełnych erekcji. Na początku warto się przyjrzeć pierwszemu ze szkodliwych składników naszej diety, czyli cukrowi. Niewątpliwie nasz organizm go potrzebuje – znajdziemy go w sokach, owocach, jak i innego typu produktach o naturalnym pochodzeniu.

Jeżeli jednak w diecie codziennej mężczyzny pojawia się zbyt dużo słodyczy oraz słodkich napojów, wzrasta ilość glukozy krążącej we krwi. Czym większe będzie stężenie glukozy, tym mniejsza ilość testosteronu. Nadmierne ilości cukru przyczyniają się także do powstawania otyłości – stanu stanowiącego obciążenie dla całości organizmu, będącego przyczyną różnych groźnych dla zdrowia schorzeń. Sól zaś, jak wiadomo powszechnie, przyczynia się do występowania nadciśnienia tętniczego. Schorzenie to doprowadza bezpośrednio do zniszczenia naczyń krwionośnych – również tych, które znajdują się w penisie, niezbędnych do właściwego procesu erekcji.

Musimy przy tym wszystkim mieć na uwadze, że nie wystarczy dodawać mniejszych ilości soli do potraw, żeby przyczyniać się do zmniejszenia ilości spożywanej soli. Znajdziemy ją bowiem także w wielu różnych produktach – przede wszystkim w tych wysoce przetworzonych: pizzach, mrożonkach, parówkach, chipsach, czy też w fast-foodach.

Sposoby na kłopoty z erekcją

Podstawę w zakresie leczenia zaburzeń prawidłowych erekcji, będzie stanowić zmiana stylu życia i wprowadzenie zdrowszej diety. Niemniej jednak oczekiwanie na pozytywne rezultaty takich zmian, może potrwać bardzo długo. Właśnie z uwagi na to mężczyznom, którzy mierzą się z kłopotami z potencją, lekarze specjaliści przepisują środki na erekcję, takie jak chociażby Viagra czy też Kamagra. Powrócenie do w pełni satysfakcjonującego pożycia małżeńskiego jest bardzo ważne, tym bardziej jeśli chcemy wprowadzać zmiany w naszej diecie.